Z jakich powodów spodoba się dziecku książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury”?

Edukacja, humor, interaktywne zadania, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Emilii Dziubak. Wspaniała książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” jest przeznaczona dla szczególnie najmłodszych fanów dinozaurów i prehistorycznych czasów.

Jakie przygody spotykają głównego bohatera?

Kudłacz jest głodny, bardzo głodny. Niestety, ciężko jest cokolwiek namierzyć. Na szczęście udaje mu się znaleźć jajko. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie miał ani jajecznicy, ani nic innego. Jajko może być kapsułą do podróży w czasie. Z przyjacielem karaluchem wkracza w cały świat dinozaurów. Poznajemy riochasaura, przodka ogromnych dinozaurów, teratozaura, który zgubił jajo, szczególnego roślinożernego diplodoka, który żyje w wodzie w tarbozaura, członka rodziny tyranozaurów, wielkiego argentynozaura, szponiastego terizinozaura, fruwające archeopteryksy i wiele, wiele innych. Wraz z kudłatymi zrozumiemy też, jak stara jest nasza planeta, czym właściwie były dinozaury i jakie zwierzęta żyły w ich pobliżu.

Co jeszcze niepowtarzalnego dziecko znajdzie w tej książce?

Oprócz stron przedstawiających jednego z najsłynniejszych przedstawicieli epoki, dzieci dowiadują się, czym były dinozaury i jak ewoluowało życie na świecie, jakie gatunki następowały po sobie. Prócz samych zwierząt, widzimy również okoliczne środowisko i dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy. Książka zawiera również ulubione elementy interaktywne, czyli labirynt oraz zadanie “znajdź siedem różnic”. Te dwa zadania w środku książki są dokładnie opisane, co robią mrówki, niezmiennie stanowią dobrą rozrywkę dla mojego młodszego syna. Do dziś co jakiś czas wracamy do mrówek i szukamy różnic, biegając z mrówkami podziemnymi korytarzami, bo zgubiły swoje zapasy. Zastanawiamy się, co zwykle robią dinozaury, one też będą takim hitem.

Jak kończy się cała historia?

Pod koniec książki pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” dinozaury przypadkowo dostały się do kapsuły i zostały przetransportowane z czasem. Znajdziemy tu ciekawą wizję, przedstawiającą dinozaury osadzone w naszym współczesnym świecie. Słodkie. Duża część wiedzy w odniesieniu do świata dinozaurów przekazywana jest z humorem i ciekawością dla najmłodszych. Zachęca to i inspiruje dzieci do dalszego zgłębiania tego tematu. Całość jest pomyślana bardzo pomysłowo i z rozmachem.