Książka pt. “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” Emilii Dziubak. Z jakich powodów spodoba się dziecku?

Książka Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury z www.taniaksiazka.pl Emilii Dziubak jest jedną z serii “Opowiem ci, mamo”. Ma ogromny format z twardymi stronami. Są to prawie w całości obficie ilustrowane karty, z niewielką ilością tekstu, który jednak jest ciekawy. W tej części Kudłacz i Karaluch wybierają się w podróż do ery dinozaurów, aby poznać te niezwykłe zwierzęta, które żyły na naszej planecie całe mnóstwo lat temu. Wspaniałe ilustracje Emilii Dziubak pozwalają dziecku od razu zachwycić się tą książką, jest ona bardzo czytelna i prosta, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci będą się przy niej świetnie bawić.

Jaki jest cel powstania tej publikacji?

Książka ma zachęcać i uczyć dzieci samodzielnego opowiadania. Ilustracje są tak szczegółowe, że przy każdym “czytaniu” można było odnaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, w której rozwija się percepcja dziecka.

Jaka jest treść tej książki?

Jeśli znacie razem Riochasaurus, Trematosaurus, Diplodocus, Pleiosaurus czy Tyrannosaurus, to koniecznie musicie odbyć podróż przez ich świat i zrozumieć wszystkie ich “znajome” prehistoryczne czasy. A jeśli ich nie znamy, to jest to świetna okazja, aby się ich nauczyć. Wiemy, że dzieci uwielbiają dinozaury i sami z nimi chętnie będą spędzały czas. Dzięki tej książce zagłębimy się w ich świat jeszcze bardziej.

Jakie są zalety tej książki?

W głównej mierze książki Emilii Dziubak są piękne. Naprawdę podziwiamy cechy charakterystyczne ilustracji, które znajdziemy na kartach tej książki. Książka “Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” to prawdziwe dzieła sztuki dla wszystkich maluchów. Do tego ciekawa opowieść o wakacjach w czasie. Choć starsze dzieci mogą narzekać na zbyt małą ilość informacji dotyczących dinozaurów, to młodszym dzieciom ta pozycja na pewno się spodoba. Musimy przyznać, że ta książka jest cudowna. Przepiękne przykłady na kartonowych stronach przenoszą nas w jej historię, gdzie poznajemy wiele dinozaurów.

Wiele ciekawych zadań do rozwiązania


Ta książka to nie tylko ogromna dawka wiedzy o dinozaurach, ale również fantastyczna zabawa. Książka uczy i bawi, nasze dziecko może jednocześnie wykonywać interaktywne zadania. Nasze dziecko będzie niesamowicie podekscytowane każdą kolejną stroną. Ciekawa książka, piękne ilustracje, można przez nią przechodzić wielokrotnie, ale dzięki kartonowym stronom prędko się nie zawieruszy i nie zniszczy.